Vánoce levně bez půjček

Přichází předvánoční čas a s ním i období, kdy spousta z nás začíná řešit finance. Čeká nás spousta výdajů, často nečekaných, kvůli kterým to mnohdy končí nešťastně u půjček s přemrštěným vánočním úrokem.

Neuchylujte se k takovému řešení a zkuste nedostatek peněz vyřešit jinak. Za prvé - vždyť to není vše jen o penězích. A za druhé - jde to přeci i levně! 

1. NEŘEŠTE TRENDY

Trendy nejsou všechno. Že je zrovna v módě šedá a vínová, a proto je nutné sestře koupit kabát v těchto barvách místo levnějších kousků z minulé kolekce? Ale kdeže! Pokud si myslíte, že trendy jsou pro danou osobu opravdu důležité, zkuste zvážit nákup dárkového poukazu. Po Vánocích se v obchodech objevuje spousta slev a výprodejů, často tak obdarovaný nakoupí mnohem více věcí než byste mu za danou částku před Vánoci koupili vy. 

2. RECYKLUJTE DEKORACE

Nemusíte každý rok kupovat novou výzdobu ani nový vánoční stromeček exkluzivních a moderních tvarů. Vyřešte to umělým, který vám vydrží několik let. Stejně tak jako ozdoby na něj volte raději neutrální, nestane se tak, že se vám tak rychle okoukají. V dnešní době je již takový výběr, že si dle svého stylu vybere opravdu každý.

3. NAKUPUJTE S PŘEDSTIHEM A PŘES INTERNET

Jistě víte, že obchodníci velmi často nastavují tzv. “umělé slevy”, kdy nastřelí fiktivní cenu před slevou a lidé se v předvánočním shonu pak mohou utrhnout, aby ukořistili “zlevněné” zboží, které je v reálu dražší než kdy předtím. Zkuste nad dárky pouvažovat již teď a využijte také nejrůznější internetové srovnávače, které vám ukáží, kde danou věc sehnat nejlevněji. Můžete tak ušetřit spoustu peněz. Když k tomu zkusíte najít ještě slevové kupóny, které se všude po internetu nacházejí, uvidíte, že bude částka nakonec mnohem nižší, než jste původně předpokládali. 

Další tipy na to, jak o Vánocích ušetřit a vyjádření finančního poradce ohledně Vánoc bez dluhů můžete najít také zde: Jak na Vánoce bez dluhů?