Výhody finančního investování

nákup dluhopisů

 

Za peníze si sice štěstí nekoupíte, ale vždy je dobré mít určitou finanční jistotu a zásobu. S tím nám může pomoci investování. 

Než se rozhodnete pro pořízení akcie, nebo nákup dluhopisů, věnujte chvilku následujícímu článku.

 

Zvýšení finanční gramotnosti

 

Čím více se budete zajímat o možnosti investování a kam nejlépe uložit své finance, tím více vědomostí budete mít o finanční problematice jako takové. Ve škole nás bohužel neučili, jak správně spořit, na čem ušetřit a kam peníze investovat, ale naštěstí máme téměř neomezené množství zdrojů, ze kterých můžeme čerpat pro svůj výzkum. 

Před tím, než se rozhodnete investovat, doporučujeme:

 

  • Pravidelně zaznamenávat tok svých financí - pomůže vám to rozeznat, na čem máte tendenci utrácet peníze a jaké rezervy potřebujete mít k dispozici (například peníze pro případnou operaci psa, či jiné)
  • Zjistit, co od investice očekáváte. Pokud chcete rychlejší obrat a jste ochotni podstoupit vyšší riziko, nebo spíše chcete uložit peníze na několik let s jistým navýšením.
  • Pečlivě si prozkoumejte všechny možnosti investic, různé druhy získávání investic a jednotlivé firmy, které jsou v rámci investice jmenované. Omezíte tím riziko podvodu.
  • Nezapomeňte diverzifikovat své investiční portfolio. Tím máme na mysli, abyste nesázeli všechny peníze na jednoho koně. Nejčastější diverzifikace je sestavena ve třech směrech, tedy do tří investičních instrumentů různých druhů. 

 

Zvýšení sebevědomí

 

Již na základě vyšší míry informovanosti ohledně vlastních financí můžeme pozorovat změny v přemýšlení o běžných věcech. Schopnost spravovat své finance a rozumně je investovat nám dává určitou porci sebevědomí.

 

Nejoblíbenější investiční instrumenty

 

Mezi oblíbené a zároveň nejznámější investiční instrumenty patří akcie, podílové fondy a dluhopisy. V rámci svého průzkumu budete mít šanci získat představu o výhodách a nevýhodách každé z těchto investic. V zásadě ale platí, že akcie patří mezi nejrizikovější a zároveň nejvýnosnější investiční instrumenty a podílové fondy mezi jejich opak. Dluhopisy se pak mohou pohybovat někde mezi, záleží na tom, kdo je emituje.