Půjčit si nebo raději našetřit?

Hned v úvodu Vám položím řečnickou otázku. Co byste zvolili, kdyby, jste se chtěli postavit na vlastní nohy a pořídit si vlastní bydlení? Hypotéka, nebo nájem? Spousta starších už má jasno, nicméně zkusme si to vzít tak, že se rozhodujeme nad tím, zda se chceme zadlužit na desetiletí a žít ve svém, nebo žít bez dluhu, ale platit nájem? Jedná se o velmi zásadní rozhodnutí, pokud se rozhodneme špatně, těžko se bere zpět.

Americká hypotéka smrdí úspěchem

Víte co to znamená americká hypotéka? Ten název v jednom dokáže vzbudit určité jiskřičky v oku. Jakoby to dokázalo plnit lidské sny a zbohatnutí. Samozřejmě je to jeden z marketingových triků, ale zároveň tím hlavním gró je, že tato půjčka platí na cokoliv. Můžete si prostě půjčit a neřešit, na co dané finance využijete.

Katastrofální situace v počtu exekucí

V tomto týdnu je internetem probíhá velice populární mapa, která se zabývá situací exekuci v České republice. Můžete si tak zde na interaktivní mapě v jednotlivých regionech, ale i městech projít jak na tom tyto místa jsou.

Neodkládejte závazky na zítra

Dnes běžný pracující občan téměř nemá chvilku na to, řešit jakékoliv problémy běžného života a pohledávky. Často si tak musí až o víkenu sednout a pracovat kolem domu, zaplatit pojištění a podobné trable.

Každý začíná od nuly, ale ne tak úplně

Vydělávat si podnikáním není žádná sranda. Mnohým ani nedochází, že člověk který chce být bohatým musí nějak začít a to především po finanční stránce. Podnikat úplně od nuly není kdovíjak reálné a pro začátek je prostě potřeba mít nějaké zajištění, zdroje se kterými můžete nakládat a přispět k většímu úspěchu svého záměru.

Nešvar současné střední třídy

Jedním z klasických problémů s příchodem střední třídy je půjčování. Existuje totiž taková smutná zvyklost a sice mít uřčitou představu o tom, co každý kdo do takové třídy patří musí mít. Je takový základní stereotyp na kterém si to ukážeme a určitě budete souhlasit, že někoho takového znáte.

Auto jedině na půjčku

Bez auta se podle většinového názoru dnes žít nedá. Odpovídá tomu i fakt, že téměř kamkoliv se hlásíte o práci, chtějí po vás minimálně vlastnění řidičského průkazu skupiny B.