Stříbro nad zlato?

To, že by mělo investiční stříbro větší hodnotu než zlato sice pravda není, ale ani tak není k zahození. Stříbro není tak okázalé jako zlato a i když ho na světě není nedostatek, bohužel se pořád drží ve spodní části křivky popularity, zatímco zlato zabírá první pozice již dlouhá staletí.

stribro

Stříbro není tak tvrdé jak zlato a lehce zašedne. To jde ale řešit šikovnou růžovou vatičkou, která zašedlé stříbro spolehlivě očistí.

V poslední době jsou oceňovány zejména antibakteriální vlastnosti stříbra, což je alespoň jedna “disciplína” ve které vede stříbro před zlatem.

Odborník radí: Je investiční zlato výnosné?

investicni zlato

Investiční poradce nejmenované společnosti tvrdí, že držením zlata nikdo dlouhodobě nezbohatne. Výnosné může být investiční zlato pouze ve střednědobém měřítku, kdy je nejlepší využívat likvidních investičních nástrojů jako jsou například obchodovatelné fondy na burze.

Pokud má někdo zájem o fyzické držení investičního zlata, pak jsou nejlepší mince. Je však třeba mít na paměti, že množství zlata se samo nerozmnoží. Bude mít s největší pravděpodobností stále stejnou kupní sílu jako dnes. Podle poradce je investiční zlato lepší než bankovky nacpané v polštářích či virtuální čísla v bance, ale osobně doporučuje spíše investici do akcií těžebních společností.